Jak probíhá zkouška z anatomie na LF HK?

Datum publikace: 16.07.2022

A jak se ke zkoušce vlastně dostat?

Jak probíhá zkouška z anatomie na LF HK?

No čááááu, je mi jasný, že Vás tu přibylo spousta nových, a někteří z Vás nejsou zvyklý na moji prořízlou a sem tam sprostou hubu.

Takže vám chci říct, že je statisticky dokázáno, že ti z nejsprostějších lidí, jsou ti nejupřímnější, takže byste si mě vlastně měli vážit.

Ač je zatím zkouška z anatomie jediná, o který vlastně můžu psát, pak teda vlastně ještě biofyzika, ale tu nepočítám, tak jsem tak strašně ráda a namotivována, že určitě zvládnu i histologii a latinu…snad…ne vole, zvládnu to, tečka.

No nejdříve začnu tím, jak probíhá zkouška z anči, to, proč nemám zbývající zkoušky budeme rozebírat v dalším článku, ju?

Tak začneme.

Abyste mohli jít ke zkoušce z anatomie v Hradci Králové, musíte mít splněny všechny zápočty z daného předmětu. Pod slovem zápočet, si představte výkaz studia o tom, že jste přes ten půlrok v tý škole dávali pozor.

Celý školní rok na VŠ se vám dělí na semestry, a to na zimní a na letní. Mezi zimním a letním máte zkouškové, kde plníte zkoušky anebo píšete zápočty.

V zimním semestru, abyste získali zápočet, potřebujete splnit takzvaný praporkáč a test nazývaný GITko.

Praporkáč, hmmm, to je taková pěkná věc. Jak začít. Představte si pitevnu, místnost, kde se nachází 5 stolů. Na prvních třech stolech se nachází těla, na čtvrtém stole máte kostěné útvary a na posledním tzv. stole (stanovišti) máte rentgeny. V tělech se nachází praporky v konkrétních útvarech, které vy jako student musíte rozpoznat. To zní docela easy co? Potíž je v tom, že na rozpoznání daného útvaru máte 15 sekund a do toho tu správnou odpověď musíte napsat. Do místnosti jste vpouštěny postupně, hlavně tak, aby nebyla možnost opisovaní a aby u každého stolu byl vždy jeden člověk. Po dopsání posledního útvaru odcházíte z místnosti. Útvarů je celkem 25, takže na stanovišti je 5 věcí které musíte popsat, abyste toto splnili musíte mít 11 věcí správně z celkem 25 a máte 3-, můžete si pískat.

Druhá část zimního zápočtu je písemný test jménem GITko, což už z názvu napovídá je test na gastrointestinální systém, v testu máte i dýchačák, žíly, tepny atd. Test je celkem fajn, dělala jsem ho napodruhé, a to až v červnu, mega jsem si to užila.

No to k zimnímu semestru, teď se podíváme na letní.

Letní zápočet se skládá z předávání pitev, a z testu jménem CNS.

Předáváni pitev je mega easy věc, proto jsem to dělala napodruhé, že jo. Taky nechci být jako všichni ostatní co to měli hned, a mohli se tak věnovat dalším věcem.

Předávání pitev je o tom, že jste zkoušeni z lidského tělo, konkrétně z regia, které jste přes letní semestr pitvali.  Nemáte se čeho bát, vážně ne. Je to takové menší zkoušeníčko na lidské tělo.

Zkrátka celý zimní semestr.

A teď se dostáváme k testu přezdívanému CNS, který jsem taky dělala napodruhé, a to taky v červnu. Ach, já tak miluju dělat věci napodruhé, fakt, nejúžasnější pocit.

Ne kecám, vážně se snažte naučit věci co nejlépe napoprvé, ušetří vám to spoustu času a taky možná celé prázdniny.

Test CNS je na nervový systém, což tvoří většinovou část, plus k tomu je močový a pohlavní systém.

A abych nezapomněla po celý školní rok píšete každý týden test na dané téma, kde musíte mít dobrý známky, jinak musíte být přezkušováni. No, není to žádný peříčko.

Pokud tohle všechno máte, můžete jít ke zkoušce. Zkouška z anatomie má tady v Hradci celkem 204 otázek a taháte si triplet otázek.

Pokud to jde, na zkoušku běžte formálně oblečení, pozitivně naladěný a hlavně vyspalý. Ne nadarmo platí přísloví... buď se na to vyspi, nebo se na to vyser.

Co se týče tripletu tak jsem si vytáhla otázky basis cranii externa et interna, vývojové odchylky zažívacího a dýchacího systému a senzitivní dráhy hlavových nervů.

Vytáhnete si triplet a jdete na potítko, cca 30-45 minut píšete přípravu a pak si vás zavolá asistent a jdete ke zkoušejícímu.

No a teď se tam snažíte vyžblekotat to co víte, sem tam i to co nevíte a ve volnejch chvílích kdy nevíte, děláte jak strašně přemýšlíte.

Ráda bych vám dala jednu radu, když jsem byla na potítku, tak jsem viděla a slyšela některé studenty, jak se s profesory hádají, kdo co řekl, co je správně a co není. Tak na tohle se prosím vás vykašlete. Člověk, co sedí naproti vám, má nejmíň tisíc dvě stě titulů, v lidském těle zná i ten nejmenší záhyb tý nejmenší vlásečnice a vy jste takový malý hovínko co ví zatím fakt skoro úplný hovno. Takže je jedno co jste četli, člověk naproti vám má vždycky pravdu, a tomuhle věřte. Pokud se s ním začnete hádat, mluvit pohrdavě anebo se tvářit že víte víc než člověk naproti, tak je to cesta do pekel.

Tak, to by bylo ke zkoušce z anatomie asi všechno, věřím, že v září, kdy budu mít snad zkoušku z histologie, vám budu moci popisovat i tenhle zážitek, svoje pocity a dojmy.

Pokud se chystáte do prváku, a do Hradce, tak Vám přeju mega pevný nervy, vůli silnější než cokoliv na světě, a pohled pozitivního debílka ještě větší, než mám já. A to věřte, že můj pozitivní pohled, je taková normální animovaná pohádka, kde všichni žijou štastni až do smrti. Pač jediný co vás může táhnout dolů jsou myšlenky na to, že to nezvládnete.

Takže ať si myslíte ze to zvládnete nebo ne, tak máte pravdu.

Končím svůj mega pozitivní projev, jdu dopít víno a jdu dokoukat Mentalistu.

Pa, Vaše Týnuš

Proč se učit z videí?

Člověk se více soustředí, využívá aktivně vizuální paměť a ta je při jakémkoliv zapamatování hodně důležitá. Nejenže si zapamatuje víc věcí, ale dané věci si dokážete vizuálně lépe vybavit, než kdybyste četli text z pouze knížky.

image

Stručný obsah

Informace podávám stručně, postupuji od jednoduššího ke složitějšímu.

image

Materiály ke stažení

Ke každému videu najdeš zpracovaná skripta z videí ze kterých se můžeš učit.

image

Ověřené zdroje

Fakta a informace použitá ve videu jsou z knih ze kterých se učíte i určitě i Vy.

image

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: