Studium medicíny v Hradci Králové

Datum publikace: 08.10.2021

Těžké to záčatky

Studium medicíny v Hradci Králové

            Nástup do školy byl víc než horrible, připravte se na to, že pokud se chystáte na medinu, nebo o ní uvažujete, kord v HK, tak to na vás hned začnou valit, jakože hned. První 2 dny (středa, čtvrtek) jsme měli do 17, pátek byl do 14.

            Teď jsem skončila druhý týden, rozvrh už mi nepřijde tak hrozný, 2 dny máme od 11:20, takže noční tvor jako já se aspoň trošku vyspí, díkybohu. Jinak máme do 5, někdy do 2 a někdy i déle než do 5, záleží jak si kdo zapsal tělák.

            Co se týče rozvrhu, tak vám ho dají už daný, nic si sami nezapisujete, vyjma těláku.

            Přednášky máte společné se všemi prváky z VŠEOB, pak jste rozděleni do několika skupin (v našem ročníku je 6 skupin cca po 40 ) na praktika, kde se píšou testy a dělají se praktická cvičení. Rozvrh máte tedy s některými spolužáky z prvního ročníku jinak.

            Je konec druhého týdnu, mám za sebou dva testy z anči, z kostí horní končetiny, a ze syndesmologie horní končetiny. Ty klouby byly vážně k posrá….posrážení mého ega, četla jsem to snad 20krát a pak když jsem to otevřela, stejně jsem nic nevěděla. Těším se na svaly. Připravte se na to, že váš humerus má x a y super důležitých výběžků který musíte znát, pak i středně důležitý výběžky a málo důležitý výběžky, všechno se to musíte naučit. Pak na horní končetině máte taky ulnu a radii, a pak taky karpální kůstky, pak metakarpální a falangy.

Pozor, horní končetina nerovná se ruka, ruka se počítá až od zápěstí.

            Testy, který z anči píšeme se dají zatím zvládat, na to z čeho ale píšete se musíte podívat, ale ne jako podívat přečíst, ale jako podívat a naučit. A pak stejně dostanete za 2 jelikož jste podělali latinskou koncovku.  Ale good job, zatím to dávám, v následujících týdnech očekávám breakdown, to nám přibydou testy z histoly, zkoušení z latiny, biofyzika a začínám makat na e-kurzu z cytologie. Biofyzika známkovaný měření a testy začínají až koncem října, plus děláme prezentaci po skupinkách, my máme téma CTI, myslím. Až začnou testy z biofyziky, tak to očekávám, že se z toho všichni poserem. A až začne zkouškový, tak počítám, že vážně totálně.

            Teď sem ještě napíšu pár vět mimoškolních, ať už děláte cokoliv, hledejte nebo mějte svůj vnitřní klid, svoji rovnováhu a tu si udržujte. Nenechte, aby vám ji cokoliv narušilo. Dělejte, co vás baví, mějte něco u čeho se můžete odreagovat.

            Škola je super, chodit do práce je super, chodit na brigády je taky strašně fajn, ale věci, u kterých částečně vypnete mozek a budete myslet na něco jiného je taky důležitý. Mozek nemůže řešit pořád ty samý sračky. Ne, vážně nemůže.

            Pro mě je to stále fitko, kde můžu doopravdy vypnout, v HK chodím do Bodyflexu, mám to cca 6 minut od bytu, a to fitko je vážně super. A pak taky tvoření videí, a tvoření toho co mě baví, a hlavně vás baví. Tvořit pro vás.

            A pak další věc, nebojte se s lidma komunikovat, a to ať už o čemkoliv, všichni jsme lidi, a všichni jsme lidmi v každé situaci. Je jedno jestli jsme ve škole, ve fitku, v obchodě a nebo v indický restauraci. Všichni toužíme navázat nový spojení, kdy cítíme, že v tomhle světe nejsme sami. Mějte to na paměti.

            Až s vámi na zastávce bude stát ta 75letá babička, zeptejte se jí jak se má, kam jede a proč tam jede. Ani nevíte, jak kolikrát tyhle pitomý otázky udělají lidem radost, a co se kolikrát nedozvíte.

Medicína je o tom zajímat se o druhé, a proto jsem si vybrala tenhle obor.

 Být s lidmi v kontaktu, mě zkrátka baví.

Proč se učit z videí?

Člověk se více soustředí, využívá aktivně vizuální paměť a ta je při jakémkoliv zapamatování hodně důležitá. Nejenže si zapamatuje víc věcí, ale dané věci si dokážete vizuálně lépe vybavit, než kdybyste četli text z pouze knížky.

image

Stručný obsah

Informace podávám stručně, postupuji od jednoduššího ke složitějšímu.

image

Materiály ke stažení

Ke každému videu najdeš zpracovaná skripta z videí ze kterých se můžeš učit.

image

Ověřené zdroje

Fakta a informace použitá ve videu jsou z knih ze kterých se učíte i určitě i Vy.

image

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: