TŘEŤÁK - Krev, pot a slzy

Datum publikace: 17.11.2023

Nebo spíš jsem se ještě nedostala do učícího režimu

TŘEŤÁK - Krev, pot a slzy

 

Ahoj,
ti z vás kdo mě sledujete, víte že se v momentální chvíli nacházím ve 3. ročníku. A jistě víte, že tenhle ročník je druhé velké síto po prváku. No a je tomu opravdu tak?
Můžu vám jednoznačně říct, že ano je !
 
I když jsem zatím lehce za půlkou zimního semestru, cejtím to dost nebezpečně. Oproti prvnímu a nebo druhému ročníku po nás skoro nic nechtějí, píše se jeden větší test týdně buď z patofyziologie, angličtiny a nebo máme plnit různé průběžné online testy z propedeutiky. Takže oproti prváku a i druháku je toho fakt málo. 
Lidi slabší povahy co milujou volnej čas, tak se musí k učení sakra hodně dokopávat. Už nám taky oznámili datumy na předtermíny, jako například mikrobiologii kde je 146 otázek a pak imunologii kde je jich asi okolo 50. Ty předtermíny vyhlásily ještě před Vánoci a z imunoly budou zkoušet i o Vánocích v sobotu. Pecka. 
Obecně to jsou fakt dobrý zprávy, pač kdo by nechtěl mít hotové zkoušky před Vánoci, alespoň částečně, že? Ale na to že jsem údajně v nejtěžším ročníku medicíny, jsem zatím moc makat nezačala. Za tohle bych se upřímně nejradši nakopala do zadku. Nevím co semnou je, asi nějaký divný období. 
Nejvíc mě asi zatím baví propedeutika. To je předmět, kde chodíte po malých skupinách s doktorem v nemocnici a vyšetřujete pacienty na lůžkových odděleních. U toho máte fonendoskopy a děláte, jak všemu hrozně rozumíte a děláte, že slyšíte to, co máte slyšet. Upřímně, zatím nikdo z nás nemá moc tušení, co vlastně máme slyšet.  
Já samozřejmě trávím svůj volný čas ve fitku, mamka si ze mě už dělá srandu, pač kdykoliv mi volá v hovoru zazní slovo fitko.
 
Do toho si snažím udělat čas na videa a něco sem tam potvořit, teď byl ale rozbitej počítač, tak jsem měla padla. Taky mi pořád běhá hlavou, že bych tenhle kanál moc ráda posunula dál, nějak mi to zatím ale nejde, musím víc makat. Někdy mám pocit, že ta vysoká škola ze mě udělala jedno velký líný prase, který umí makat jen když mu teče do bot a hoří u prdele.
 
No nic, někdy se věci zkrátka nějak dějou. 

Já jen chci udělat něco, na čem záleží. Nebo být někým, na kom záleží. Chci, aby ostatním na mně záleželo.

- John Green

 

 

Proč se učit z videí?

Člověk se více soustředí, využívá aktivně vizuální paměť a ta je při jakémkoliv zapamatování hodně důležitá. Nejenže si zapamatuje víc věcí, ale dané věci si dokážete vizuálně lépe vybavit, než kdybyste četli text z pouze knížky.

image

Stručný obsah

Informace podávám stručně, postupuji od jednoduššího ke složitějšímu.

image

Materiály ke stažení

Ke každému videu najdeš zpracovaná skripta z videí ze kterých se můžeš učit.

image

Ověřené zdroje

Fakta a informace použitá ve videu jsou z knih ze kterých se učíte i určitě i Vy.

image

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: